[:al]Ronaldo tek Juventus, ja çfarë mendon Neymar për këtë kalim[:]

204
Loading...

[:al]Tashmë kalimi i Ronaldos tek Juventusi është një fakt, që megjithatë vazhdon të diskutohet. Për Neymar kjo lëvizje do të sjelle ndryshime për futbollin Italian, që sipas tij do të kthehet në kohët e arta, kur Neymar e ndiqte ende fëmijë.

Neymari, i cili është rritur në kohën kur Juventusi, Interi dhe Milani janë cilësuar si klubet më të mëdha në Evropë, ka thënë se transferimi i Ronaldos mund ta rikthejë përsëri shkëlqimin e klubeve italiane.

“Kalimi i Ronaldos në Juventus do ta ndryshojë futbollin Italian.  “Do të jetë përsëri futbolli italian të cilin e kam shikuar si fëmijë”, ka thënë Neymar.

“Cristiano është një lojtar i mrekullueshëm, është një legjendë e futbollit, një gjeni, kështu që ne duhet ta respektojmë atë”.[:]

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here