Pasi dorëzoi mandatin, vjen lajmi i parë i keq për Saimir Tahirin

10182
Saimir
Loading...

Prokuroria e Krimeve të Rënda do të thërrasë javën e ardhshme Saimir Tahirin për të dëshmuar.

Ish ministri i Brendshëm, i cili dorëzoi sot mandatin e deputetit do të pyetet në lidhje me letërporositë e marra nga Italia dhe Greqia.

Burime nga prokuroria i kanë thënë medias se: “Do të presim të zyrtarizohet lënia e mandatit. Në raste të nevojës për një masë sigurie ndaj ish-ministrit do t’i drejtohen Gjykatës”

Disa ditë më parë u mor në pyetje truproja e ish-ministrit të Brendshëm.  Hetimet për ish-ministrin Tahiri janë zgjatur deri në muajin korrik 2018.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here