21 10 2018 01:08:43
Kreu Moti

Moti

Artikujt e fundit

[:al]Horoskopi ditor për diten  e hene – 13. gusht 2018[:]

Horoskopi ditor  Horoskopi ditor për diten e shtune - 13. gusht 2018 DASHI21. mars - 20. prill Java do të nisë mirë për të gjithë ata që i...

[:al]Alibaba’s Ma Yun launches initiative to help young African entrepreneurs[:]

Chinese Alibaba's Chairman Ma Yun (2nd L) takes a selfie with honor guests during the conference "The Rise of Africa's Digital Lions" in Johannesburg,...

[:al]Si u fundos anija që kishte shpëtuar të mbijetuarit nga Titaniku?[:]

Anija Carpathia, më 17 korrik të vitit 1918, e cila kishte shpëtuar 705 të mbijetuarit nga Titaniku i mbytur më 1912, fundoset pranë brigjeve...

[:al]Spartaku: Fundi i skllavit rebel, midis legjendës dhe realitetit[:]

Nga Annalisa Lo Monaco Spartaku (109- 71 P.E.S), gladiatori i famshëm që arriti të mposhte shumë herë ushtritë e frikshme romake me një ushtri skllevërish,...

[:al]Truri i njeriut mund t’i zë 4.7 miliardë libra – dhjetëfish më shumë sesa...

Truri i njeriut e ka kapacitetin dhjetëfish më të madh sesa që ishte supozuar më parë dhe mund t’i ruaj 4.7 miliardë libra, zbulojnë...

[:al]Gruaja më e shëmtuar e botës, në fillim, ka qenë e bukur! Historia e...

Në Anglinë e viteve 1900,  Mary Ann Bevan, nënë e katër fëmijëve, vendosi të merrte pjesë në një konkurs të shëmtisë femërore me shpresën...

[:al]Pse gjaku i këtij burri ndihmoi miliona fëmijë?[:]

Një burrë në Australi ka ndihmuar më shumë se 2 milionë fëmijë duke dhuruar gjakun e tij, nga i cili krijohet një medikament që...

[:al]Elefanti që mendon se është gjirafë[:]

Këto imazhe fantastike tregojnë se si një elefant ngrihet lart në këmbët e pasme për të arritur ushqimin që  zakonisht konsumohet nga gjirafat. Fotot janë...

[:al]Moti sot në Shqiperi[:]

Moti  sot në Shqiperi do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare lokale dhe me erë të dobët kryesisht nga...

[:al]Toka mund të kthehet në një serë[:]

Mund të ngjasojë si skenari i një filmi fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por për shkencëtarët, Toka-serë është një koncept shumë serioz. Kërkuesit besojnë se...

[:al]“Balena Blu” ku lindi dhe si u zhdukë kjo lojë e rrezikshme?[:]

Ku lindi “Balena blu” Ndryshe, Loja e rrezikshme, e njohur si “Balena Blu”, fillimisht u përhap në rrjetet sociale në Rusi por tash me shpejtësi...

[:al]Horoskopi ditor, e martë 8gusht 2018[:]

DASHI Neptuni do influencoje se tepermi tek jeta juaj sentimentale dot. Do merrni disa vendime ne cift te cilat do i japin nje tjeter drejtim...