ARTIKUJT E FUNDIT

[:al]Horoskopi ditor për diten  e hene – 13. gusht 2018[:]

Horoskopi ditor  Horoskopi ditor për diten e shtune - 13. gusht 2018 DASHI21. mars - 20. prill Java do të nisë mirë për të gjithë ata që i...

[:al]Alibaba’s Ma Yun launches initiative to help young African entrepreneurs[:]

Chinese Alibaba's Chairman Ma Yun (2nd L) takes a selfie with honor guests during the conference "The Rise of Africa's Digital Lions" in Johannesburg,...

[:al]Si u fundos anija që kishte shpëtuar të mbijetuarit nga Titaniku?[:]

Anija Carpathia, më 17 korrik të vitit 1918, e cila kishte shpëtuar 705 të mbijetuarit nga Titaniku i mbytur më 1912, fundoset pranë brigjeve...

[:al]Spartaku: Fundi i skllavit rebel, midis legjendës dhe realitetit[:]

Nga Annalisa Lo Monaco Spartaku (109- 71 P.E.S), gladiatori i famshëm që arriti të mposhte shumë herë ushtritë e frikshme romake me një ushtri skllevërish,...